İlan Verme Kuralları:

 1. "Yasaklı Ürünler Listesi”nde yer alan ürünlerle ilgili ilan verilemez.
 2. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece seçtiğiniz kategori hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.
 3. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar satılan ürüne ait olmalıdır.
 4. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (hazirlanma süresi,ana kategori,alt kategori,tema v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır.
 5. Eklenen fotoğrafların içeriğinde kendi butik adınız yada logonuz haricinde farklı firma logolari,web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır.
 6. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.
 7. binbirel.com’da herhangi bir kategorideki ürüne ait sadece bir ilan verilebilir.
 8. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme tekraren girilemez. Bir ilanın silinerek aynı ilanın sisteme tekrar yeni baştan girilmesi şeklindeki ve benzeri nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir, sitede kullanıcıya ait bulunan tüm ilanlar, arama sonuç listelerinde en alt ve arka sıralarda gösterilebilir.
 9. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır.
 10. Ürünler için temsili fiyat girilmemesi gerekmektedir. KDV ve kargo ücreti dahil şeklinde fiyat girmeniz gerekmektedir.
 11. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Hesabım” bölümünde yayınlanmalıdır. Butik kullanıcıları butik için tanıtım sayfası hazırlayarak bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.
 12. Binbirel güvenli e-ticaret ilanlarının açıklamalarında ”elden teslim”, “kapıda ödeme” vb. şeklinde açıklamalar yer almamalıdır.
 13. İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.
 14. İlan tarihi 2 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.
 15. Satılan ilanlar otomatik olarak yayından kaldırılır.

Önemli Not:Yukarıda belirtilen "İlan Verme Kuralları" hem bireysel hem kurumsal üyelerimiz için geçerlidir. İlan girişinde bulunan üye, yukarıda belirtmiş olduğumuz kurallara uymayı; kabul ve taahhüt etmiş sayılır.